W erze cyfrowej transformacji, studia informatyczne stają się przepustką do dynamicznej i dobrze płatnej kariery. Można wybrać różne warianty edukacyjny. My dzisiaj zwracamy uwagę na kierunek informatyka w trybie stacjonarnym, który łączy solidne podstawy teoretyczne z intensywnym kształceniem praktycznym. To propozycja dla tych, którzy chcą nie tylko zdobyć tytuł inżyniera, ale przede wszystkim praktyczne doświadczenie, tak potrzebne na współczesnym rynku pracy.
1. Dlaczego warto wybrać studia informatyczne w WSB-NLU?
2. Specjalności dostosowane do branży IT
3. Praktyki i doświadczenie zawodowe
Studia informatyczne to ponad 2300 godzin zajęć dydaktycznych i minimum 4 tygodnie praktyk zawodowych. Opcja kształcenia w języku angielskim zwiększa konkurencyjność absolwentów na międzynarodowym rynku pracy.
Dlaczego warto wybrać studia informatyczne w WSB-NLU?
Program studiów inżynierskich z informatyki w WSB-NLU został wyróżniony certyfikatem „Studia z Przyszłością” za lata 2023 i 2024, co potwierdza jego wysoką jakość i dostosowanie do oczekiwań rynku pracy . Studenci uczą się m.in. języków programowania takich jak C#, Java i C++, a także poznają środowiska programistyczne typu Visual Studio czy NetBeans. Duży nacisk kładziony jest na inżynierię oprogramowania, w tym zwinne metodyki jak SCRUM oraz wzorce projektowe MVC czy MVVM.
Uczelnia stosuje innowacyjną metodę nauczania – Project-Based Learning, dzięki której studenci realizują praktyczne projekty już od trzeciego roku studiów. To podejście pozwala na zdobycie doświadczenia w pracy zespołowej i rozwiązywaniu realnych problemów technologicznych.
Specjalności dostosowane do branży IT
W przypadku Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu studenci decydujący się na inżynierskie studia stacjonarne mają do wyboru cztery specjalności, które odpowiadają na aktualne potrzeby branży informatycznej i sprawiają, że absolwenci informatyki są zdecydowanie bardziej konkurencyjni. Są to:
-
Programista aplikacji biznesowych – dzięki której studenci uczą się tworzyć i optymalizować aplikacje wspierające procesy biznesowe, wdrażać systemy informatyczne z wykorzystaniem baz danych i systemów,
-
Programista gier komputerowych – projektowanie i programowanie gier, uwzględniając grafikę komputerową i systemy operacyjne,
-
Analityk cyberbezpieczeństwa – identyfikacja zagrożeń oraz wdrażanie strategii ochrony danych i systemów IT,
-
Grafik komputerowy – tworzenie nowoczesnych projektów graficznych 2D i 3D.
Już na podstawie tych specjalności widać, jak różnorodne potrafią być kierunki informatyczne i informatyka stacjonarna, a także jakie wyzwania pociąga inżynieria systemów informatycznych.
Praktyki i doświadczenie zawodowe
Studenci kierunku informatyka odbywają praktyki i staże w firmach, które objęły patronatem powyższe specjalności. Firmy te mają wieloletnie doświadczenie w produkcji oprogramowania biznesowego i gier wideo na rynek europejski. Dzięki temu osoby kończące informatyczne kierunki studiów są przygotowane do pracy na stanowiskach takich jak administrator sieci, twórca nowoczesnych aplikacji internetowych, projektant systemów informatycznych czy konsultant IT.